Užij si léto se vším všudy!!

3. května 2010 v 18:58 | Domii★ |  Pestrý svět
Možná se letos nechystáš na vysněný pohádkový ostrov v tropech. Možná ti odcestovala kamarádka a nemáš s kým pořádně pokecat. Všichni tví známý mají nějakou brigádu, takže se nekoná ani žádná super akce. Štve tě to? Věř, že i tak si léto můžeš užít na plné pecky.
Zde je několik bodů, které ti prázdniny jistě pěkně vybarví. Tak šup do čtení, na nic už nečekej!
  • CIZÍ JAZYKY - Chceš se v létě zlepšit v anglině, ale bohužel nejedeš na dovolenou do žádné cizí země, kde by sis tento jazyk mohla pořádně promrskat? Neva, i tohle jde zařídit a o školní učebnici nemusíš ani koutkem oka zavadit. Jednoduše si sežeň několik anglických filmů s titulkami na DVD. Až se na ně budeš dívat, pokus se vnímat taky to, co hrdinové v originále říkají. Titulky tě podrží. A až budeš mít film takto zkouknutý, za pár dní potom si ho zkus pustit v originále bez titulek a snaž se pochytit co nejvíc. Klidně si dělej i přestávky! To je ideální způsob, jak si rozšířit slovní zásobu a naučit se porozumět mluvenému slovu.
  • VYKECEJ SE - Že ti tvá kámoška odjela na delší dobu pryč? To přece neznamená, že končí tvé vyhlídky na to, jak zase luxusně proberete všechny živé kluky od vás ze školy a budete hodnotit neznámé týpky postávající u bazéna. Jednoduše si pořiď deníček! Až budeš mít zase hlavu plnou myšlenek, zapiš je na papír. Nestačí ti to? Tak v tom případě je tu vrianta č.2 - omrkni inzeráty na některé netové seznamce a vstup do sekce "Přátelé na pokec" nebo tak nějak. Nalezneš tam spoustu lidí, kteří jsou na tom jako ty - chtějí se vykecat.
  • RODIČE - Jedeš na dovolenou, ale ne sama? Nezasklívej prázdniny po boku tvých nejbližších, všechno se dá zmáknout. Už si velká holka a kdo říká, že na pláž musíš jít, když táta zavelí, že se jde. Kdo říká, že musíš jet na exkursi do starobylého chrámu z 5. století, protože to máma vymyslela. Tip - poohlédni se kolem sebe, jestli poblíž vás není ubytovaná stejně "postižená" osůbka. Pokud jste se na dovolenou vypravili s celým zájezdem, určitě to bude velice snadné. S novou kámoškou můžete samy vyrazit na pláž, i když si vaši dávají odpolední pauzu a užijete si zatraceně mnoho legrace. A vaši budou rádi, že se dobře bavíš!
  • ZÁKEŘNÁ CHOROBA - To je to nejhorší, co tě o prázdninách může potkat - nemoc. Celý školní rok nic a teď naráz bum. No co, pošli mamku nebo ségru do knihovny, ať ti vypůjčí nějaké zamilované dojáky a začti se do nich. A pokud jsi tvrdšího ražení, pořiď si nějaké horory nebo nevysvětlitelné záhady. V posteli se to krásně bojí...
  • ŠPATNÉ POČASÍ - Přestože tě překvapí ne zrovna příznivé počasí, i tak si můžeš užít léta. Asi se holt moc neopálíš u bazénu, ale je tu přece spousta dalších variant. Sežeň co nejvíc lidí a vyražte společně na nějakou pařbu. Anebo pozvi dvě tři kamarádky k vám domů přes noc. Uděláte si pleťové masky, thajské masáže, nalakujete si navzájem nehty a až se setmí, můžete se vytasit s hrůzostrašnými příběhy. Je jedno, jestli budou vymyšlené - o to větší sranda to bude!
  • VYDĚLEJ SI - Prázdnin můžeš využít i jinými způsoby než relaxací a zábavou. Máš volno od školy, tudíž moře volného času na to, aby sis sehnala nějakou brigádku a vydělala si nějakou tu korunu k dobru. To se ti bude určitě hodit - na podzim se totiž budeš chtít blýsknout v něčem novém a nemůžeš pouze spoléhat na sponzorské dary ze strany rodičů!
  • PRYČ S KILY - Dala sis na prázdniny úkol, že shodíš pár přebytečných špeků, ale nějak se ti do toho pořád nechce? Prázdniny mají v tomto směru jednu velikananáskou výhody - ač chceš, nebo ne, v pětatřicetistupňovém vedru máš chuť na kalorická jídla daleko menší, mnohdy vůbec žádnou. Netrap se dietami, prostě si zakaž na sílu a na moc snažit se nacpat do sebe na oběd velkou porci svíčkové. Připrav si lehký salát se spoustou zeleniny, s těstovinami a s tuňákem. Využij chytře toho, že vám na zahrádce roste čerstvá zelenina a ovoce a nenech je tam zbytečně uhnívat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama