Také malovátka mají svojí trvanlivost

4. května 2010 v 16:54 | Domii★ |  GirlSalon
trvanlivost

Trvanlivost malovátek

Make-up po otevření vydrží maximálně rok. Dobu jeho použitelnosti prodloužíš tím, že tubu budeš pořádně zavírat, díky čemuž make-up nebude tak rychle vysychat. Pokud ti k jeho nanášení vyhovuje pěnová houbička, nezapomeň ji pravidelně mýt v teplé mýdlové lázni a čas od času vyměňovat.
Krém na obličej při správném skladování vydrží až dva roky. Vyhnout by ses měla nabírání krému prsty, tím totiž do kelímku vnášíš bakterie a nečistoty. Vhodné je k tomu používat malou plastovou špachtličku nebo si pořiď krém v tubě či v lahvičce s dávkovačem. Totéž platí také u masky na obličej.
Lak na nehty má trvanlivost šest až dvanáct měsíců. Po otevření bohužel rychle vysychá a houstne. Doporučuji kupovat častěji menší balení.
Pudr ti bude sloužit až dva roky. Jelikož neobsahuje vodu, vydrží déle a nedaří se v něm zákeřným bakteriím. Čas si ovšem najdi na pravidelné mytí štětce. Aspoň jednou týdně ho umyj v mýdlové lázni.
Oční stíny vydrží maximálně tři roky. Zpozoruješ-li ztrátu třpytu nebo změnu barvy, nahraď je rozhodně novými.
Rtěnku je možné používat až tři roky. Pokud trpíš na opary, nepůjčuj svůj lesk ani rtěnku žádné kamarádce.
Řasenka je obvykle použitelná tri až šest měsíců. Také zde platí rada o půjčování. V řasence se totiž rychle množí bakterie a mikroorganismy, které dráždí oči a ve výjimečných případech můžou způsobit i infekci. Životnost řasenky prodloužíš jejím pečlivým uzavíráním. Vyschlá řasenka dělá hrudky a slepuje řasy. Kromě toho se vyhni také horlivému "pumpování", kartáčku v tubě, barvy tím víc z řasenky nedostaneš, spíše do ní dostaneš vzduch, který urychlí vysychání.

Správné skladování kosmetických pomocníků

Na životnost kosmetiky má vliv také to, to jak ji uchováváš. Schraňuj ji na tmavém, pokud možno chladnějším místě. Není dobré vystavovat si svůj zkrášlovací arsenál blízko topení nebo v příliš vlhké koupelně.

Pár praktických tipů:

  • Pravidelně čisti okraje lahviček a tub.
  • Pokud pozoruješ změnu barvy, vůně nebo konzistence, je to znamení k neodkladnému vyhození přípravku.
  • Čím víc alkoholu přípravky obsahují, tím déle vydrží.
  • Deodoranty můžeš používat až do úplného vypotřebování. Obsahují totiž látky, které ničí bakterie.
  • Přírodní kosmetika obvykle vydrží kratší dobu, protože neobsahuje konzervanty, a pokud ano, tak jen v minimálním množství.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama