Souboj titánů

3. května 2010 v 18:53 | Domii★ |  Mars X Venuše
To, že jsou názory obou pohlaví na jednu a tutéž věc mnohdy neuvěřitelně rozdílné, už jistě víš z vlastní praxe. My jsme však vymysleli projekt, kde budeme porovnávat úhel pohledu na různé situace dvou představitelek planety Venuše se dvěma borci z planety Mars. A věř, že se pobavíš!
Vybrali jsme pár nejčastějších otázek z naší poradny, takže sleduj, jak by se s takovými situacemi vypořádali holky a jak kluci!
Planeta VENUŠE:
Míša, 13 - studentka osmiletého gymnázia
Lucula, 16 - studentka obchodní akademie
Planeta MARS:
Dalibor, 18 - student střední průmyslové školy
Vasyk, 20 - student VUT

OTÁZKY + ODPOVĚDI:

"Mám děsně malá prsa a hrozně mi to vadí. Spousta mých kámošek už nosí podprsenku, ale já pořád nic! Co myslíte, narostou mi ještě?" (Katka, 13)
Dalibor: Ve 13 letech bych se tímto nezabýval, prsa dorostou a třeba je pak budeš mít ještě větší než ostatní kámošky. A nemusí moc, stačí trochu, ne všem klukům se líbí velké prsa ;)
Míša: Já nejsem taky nějak extra vyvinutá, i když ve 13 máme ještě vývoj před sebou! Také záleží na menstruaci (pokud ji máš, měl by u tebe vývoj probíhat), Ale já si myslím, že máme výhodu a narozdíl od jiných "prsatic" aspoň o dvě kila míň :-) Navíc také výhoda při sportu...
Vasyk: No tak podle mna zenske nejak rostu do 15, třeba ti este porostů, ale nemozes na to uplne spolehat.
Lucula: Jsi mladá, určitě se tvé tělo bude ještě měnit a růst. A prsa nejsou vyjímkou. Chce to jenom čas.

"Líbí se mi jedna holka od nás ze třídy, ale nevím, jak ji oslovit. Neustále je kolem ní hlouček ukecaných holek, děsím se, že by se mi vysmály. Poradíte?" (Pawloking, 16)
Dalibor: No tak jakoby sme tento případ nikdo neznali :) no nejlepší je podle mě si ji někde odchytit mimo "stado", sice je to těžké, ale když se podaří, tak už je to samo osobě úspěch. Prostě dojdeš a řeknes - můžeš na chvilku?? a snad se podaří!
Míša: Holky prostě potřebují kolem sebe partu, bez nich by byla ztracená. Co takhle jí napsat dopis nebo sms? Takhle jí můžeš někam pozvat a neztrapníš se. Nebo ji odchytni, až půjde na záchod, to už snad půjde sama :-)
Vasyk: Ze třídy? Proč zrovna ze třídy.. esli to nevydje, budeš ju vídat každý den a to asi není vůbec příjemné… prostě si najdi jiný objekt svých choutek.
Lucula: Pokud máš pocit, že se jí taky líbíš, nebo že si jí sympatický, tak se neboj, prostě za ní jdi a řekni jí že s ní potřebuješ mluvit o samotě. Pokud půjde, tak to není ztracený.
"Moje nej kámoška se o prázdninách na táboře seznámila s novými lidmi, se kterými se teď dost často schází. Hodně se změnila, dokonce začala kouřit. Myslím, že už si tolik nerozumíme, a navíc mě nutí, abych také vyzkoušela cigaretu a šla s ní někdy v noci ven za tou divnou partou. Ke kouření mám odpor a večer mě naši věn nepustí. Co mám dělat?" (Nancy, 13)
Dalibor: No tak 1. kouření, pokud nechceš, tak to ani nezkoušej, v lepším případě ti z toho bude špatně a v horším si na to zvykneš a budeš taky kouřit. Za 2.) Pokud se ti ta její parta nepozdává, tak bych se na ně vykašlal, protože ani nevis, co sou ti lidi přesně zač, a čeho sou schopni. Za 3.) Zkus si s tou kamarádkou hodit reč a pokuste se obě dvě vrátit do starých kolejí anebo pokud na tebe kašle, tak bych na ni taky kašlal.
Míša: Nemusíš být za každou cenu jako ona - buď sama sebou a rovnou jí řekni, co si o tom myslíš. Možná jí otevřeš oči (protože určitě není nic dobrého na partě, která kouří).
Vasyk: Tak esli nechceš začat kúřit, tak sa s ňů přestaň bavit nebo dopadneš jak já… asi dva roky sem vydržel, ale pak mě kámoši překecali a teď už je ze mě občasný kuřák.. a esli sa moc změnila a už sa tak nebavíte, nebylo by lepší si najít novou nej kámošku?
Lucula: Tvoje kamarádka se chytla dost špatné party...Myslím, že by bylo nejlepší si s ní o tom narovinu promluvit, vyříkat si to. Buď si uvědomí, co svým chováním dělá a zkusí to nějak urovnat nebo se bude chovat dál tak jak se chová. V tom případě by bylo asi lepší se smířit s tím, že už jiná asi nebude.

"Jsem v deváté třídě a zanedlouho musím odevzdat přihlášku na střední školu. Nemám zatím moc velkou představu o své budoucnosti, ale strašně moc mě baví kreslení, modelování, navrhování různých oblečků... Ráda bych zkusila nějakou uměleckou školu, ale o tom mamka nechce ani slyšet - prý mám jít na gympl. Tam se mi ale vůbec nechce! Jak ji mám přesvědčit?" (Landy, 14)
Dalibor: No tak neposlouchat své rodiče, to je hřích :) ale v tomto případě bych si stál tvrdě na svém, protože zkazit si budoucnost tím, že budu chodit na skolu tam, kam chce mamka...? Zkus najít někoho příbuzného, kdo bude mít stejný názor a podpoří tě a třeba mamku zlomite ;)
Míša: Nejdříve bys měla zkusit různé kroužky, a aspoň bys měla jistotu, že tě to baví a neomrzí tě to (např. ZUŠ). Můžeš si v klidu s mamkou promluvit - sice ti ještě není 18, ale i tak máš právo rozhodnout o své budousnosti. Vzhledem k okolnostem - i po gymplu můžeš jít na nějakou uměleckou školu.
Vasyk: Záleíi esli chceš jít na vysokou, esli ne, takl gympl nemá žádný význam, páč z gymplu v podstate nic nemáš, to je lepsi nějaká normální střední.
Lucula: Je těžké přesvědčit rodiče vůbec o něčem, natož o tom , že právě tahle škola je pro tebe ta pravá. Myslí to s náma dobře, ale podle mého názoru by si měl každý vybrat školu podle toho, co ho baví. I umělecké školy mají svou budoucnost, je spouta povolání, které se dají dělat. Ale pokud se s vašima nedá nijak pohnout a pokud na umělecké škole vyloženě netrváš, tak zkuste najít společný kompromis. Něco, co by tě bavilo a zároveň se to zamlouvalo i mamce.
"Občas mám pocit, že se mi nelíbí žádný holky. Moji kámoši se v jednom kuse baví, jakej má která zadek a ko**, ale se mnou to vůbec nic nedělá. Jsem teplej?" (ImHo, 14)
Dalibor: Ne každý musí být nadržený puberťák, který se baví jen o tom, a navic dokud se ti nelíbí kluci, tak nejsi teplý, a stejne homosexualita není žádná nemoc ;)
Míša: Bohužel nejsem kluk :-) ale podle mě se každý vyvíjí jinak (jak duševně, tak tělesně). Je ti sice 14, to ale neznamená, že musíš být stejně duševně vyzrálý jako tví kamarádi. Nemusíš být gay jen proto, že se ti nelíbí holky, ale gay bývá kluk, který ví, že se mu líbí kluci. Zamysli se, jestli se ti fakt líbí kluci, nebo více holky. Nerozhodnost? Počkej pár měsíců/let, až budeš mít svoji sexuální orientaci bližší.
Vasyk: Někomu trvá dýl než si začne fšímat bab, je rozdíl esli sa nezajímáš o holky nebo esli si všímas chlapů.. esli těch chlapů, tak to si asi na chlapy..
Lucula: Každému se začínají holky líbit v jiném věku, kamarádovi je 16 a o holky ještě nejeví žádný zájem, myslím že se nemusíš bát,...ono to časem přijde.

"Asi před měsícem jsem začala chodit s jedním klukem, který je o rok starší než já. Když jsme spolu nechodil, byli jsme super kámoši, ale teď si mě skoro nevšímá. Když se potkáme, sotva mi řekne ČAU. Za ten měsíc sme spolu byli venku jenom 2x a dali jsme si jenom jednu pusu. Na smsky mi většinou neodpovídá, protože pořád nemá kredit. Mám se s ním rozejít?" (Envy, 12)
Dalibor: Rozejít až když hodíte reč, protože ta nikdy neuškodí, a když ani to nebude chtít, tak kašli na něj a užívej si života ;) on se časem najde ten pravý.
Míša: Podle mě je ve 12 letech některé chození spíše "hra". Vezmi si příklad z první třídy, zamilované dopisy s otázkou Chceš se mnou chodit? Ano, zní odpověď, ale ve skutečnosti z toho nic není. Je to jen pro potěchu duše, že zrovna ty s někým chodíš. Neříkám, že takhle to musí být i u tebe. Když nemá kredit, co takhle maily? Když ho potkáš na ulici, co zkusit prohodit pár slov? Tím, že mu řekneš jen "čau" může být znamení i pro něj, že o něj nemáš zájem, což nemusí být pravda.
Vasyk: Tak asi jo, gdyž na tebe vyloženě kašle tak co s ním…
Lucula: Pokud tě takovým stylem ignoruje, tak bude asi lepší se pokusit ujasnit si o co vlastně jde a pokud ti to nevysvětlí, tak se s ním rozejít. Tohle by asi nemělo cenu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama