Drdol je zpět!

3. května 2010 v 18:39 |  GirlSalon
V dřívějších dobách se nosily nejrůznější složité účesy. Ženy si na hlavě nechávaly vyčesávat přímo umělecká díla a aby se jim jen tak nerozcuchala, spávaly v sedě a místo mytí používaly drbátka na vši. Nechutné, že? Poslední dobou se glamour stylem však staly dlouhé, lesklé, rozevláté vlasy. Prostě absolutní svoboda. Ale i v dnešní době si našel cestičku zpět klasický drdol!

Antické Řecko

Řekové byli vyspělí stavitelé, básníci, filozofové a umělci. Pořádali olympijské hry, kde sportovali, recitovali a zpívali. Svobodné řecké ženy se nesměly zúčastňovat veřejného života a jejich povinností bylo starat se o dům, děti, domácnost. Zakládaly si na zevnějšku, chodily k holiči a kadeřníkovi. Měly dokonce vyškolené otroky, kteří se starali o jejich zevnějšek. Vlasy na hlavě žen byly mírně zvlněné, uprostřed rozdělené pěšinkou, obloukem zakrývající spánky a na šíji byl většinou utvořený uzel, který bylo možno vyčesat na temeno. Takže vlastně takový předchůdce drdolu, jak ho známe dnes:-)

60. léta

V šedesátých letech byl drdol velmi oblíbeným účesem. Jednou z velkých průkopnicí tohoto stylu byla i slavná herečka Audrey Hepburn (Prázdniny v Římě). Drdoly v období poloviny dvacátého století se však daleko pevněji stahovaly a celkově působily "přísněji". Důležitá byla dokonalost, naprostá symetričnost a uhlazenost. Smotával se do malého "bobečku" na temeni hlavy anebo se složitě zaplétal dovrchu, jak se to dělá dnes při přípravě na společenské události, svatby apod.

Dnes

V porovnání s klasickým drdolem jsou dnešní trendy drdoly mnohem uvolněnější, míň se stahují a vlasy díky tomu zůstávají v pohybu. Jednotlivé pramínky můžou klidně trčet ven, vlasy po stranách se vyčesávají nahoru nebo jsou jen volně natažené dozadu. A právě díky nepravidelnostem nepůsobí drdol už tak přísně.
Co bys měla vědět: Drdol na temeni hlavy zdůrazní lícní kosti, nos a bradu. Oproti tomu drdol vysoko posazený drdol zjemňuje ostře řezané linie obličeje a oblasti týlu dodává něžnost. Uzel vlasů v oblasti šíje bude zase slušet ženám a dívkám s protáhlým, oválným nebo trojúhelníkovým tvarem obličeje.
Typy na styling: Pokud chceš, aby ti drdol lépe držel, netvoř ho z čerstvě umytých vlasů. Nejlepší bude, když si je umyješ den před tím. A aby byl účes ještě trvanlivější, rozhodně ho na závěr zfixuj lakem (vyrážíš-li do společnosti, klidně i lakem se třpytkama).
Máš jemné vlásky? V tom případě drdol nech volnější a část kolem čela lehce pocuchej. Využít můžeš i nenápadný příčesek!

Vyčeš si vlasy!

První varianta: Vlasy si pečlivě rozčeš a vytvoř si na hlavě pěšinku (šikmou, uprostřed hlavy, klikatou - to záleží na tobě) a vlasy stáhni gumičkou těsně nad šíjí do culíku. Ten pak rozděl na dva prameny a z obou vytvaruj ležící osmičky, které pak upevníš malými sponkami nebo pinetkami.
Druhá varianta: Své kadeře si vyčeš a svaž vysoko na hlavě. Celý pramen kruť do té doby, než se sám začne stáčet. Poté jej začni skládat dokola kolem gumičky. Nakonec ho pečlivě upevni sponkami. Možností však je, že si některé spodní vlasy necháš rozpuštěné a nahoře na hlavě si vytvoříš pouze malý drdůlek. Budeš vypadat jako princezna!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gaviota Gaviota | Web | 3. května 2010 v 18:46 | Reagovat

všimla som si, že sa to vracia do módy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama