Buď krásná jako císařovna Sisi

4. května 2010 v 16:51 | Domii★ |  GirlSalon
Císařovna Sisi, vlastním jménem Alžběta, žila před více než sto lety. Její život nebyl zrovna nejšťastnější. V šestnácti letech si vzala za muže císaře Františka Josefa a tím se naplno rozjel kolotoč dvorských plesů, ceremoniálů a přísné vídeňské etikety.
sisi2Aby částečně utekla z tohoto svazujícího života, upnula se ke své kráse, cvičení, přírodě, cestování a koním. Velmi se obávala stárnutí, a proto každý den podstupovala drastické i méně drastické kúry pro jemnou pleť, hebké vlasy a štíhlou postavu. Celý život si díky své pevné vůli a dřině udržela váhu pod padesát kilogramů při výšce sto sedmdesát dva centimetrů. V pase měla pouze padesát centimetrů.
I když dneska už máš úplně jiné možnosti, nech se inspirovat některými nedrastickými přírodními recepty, které Sisi s oblibou používala.

Vlasová voda pro lesklé vlasy

Po dobu patnácti minut vař dvě stě padesát gramů sušených šalvějových lístků. Po vychladnutí je nalij do tmavé nádoby a nech dva dny louhovat. Po této době vodu sceď a smíchej se čtvrt litrem rumu. Po umytí toto tinkturou rovnoměrně polévej vlasy.

Růžová pleťová voda

Sto gramů čerstvých růžových lístků přelij čtvrt litrem destilované vody. Zakryj a nech odstát na teplém místě alespoň tři dny. Poté prolij filtrem a růžové lístky dobře vymačkej. Nálevem naplň flakon a uchovávej v chladu.

Pleťové mléko

V teplé vodní lázni smíchej pět gramů želatiny, sto osmdesát gramů glycerinu, šedesát mililitrů destilované vody a několik kapek růžového oleje. Po promíchání nech vychladnout. Sisi toto pleťové mléko používala pro čištění pleti na obličeji a v dekoltu.

Jahodová maska

Další velmi oblíbená maska. Ihned jak začaly růst jahody, mazala jimi Sisi svůj obličej i krk. Ty je můžeš smíchat ještě se dvěma čajovými lžičkami tvarohu a jednou čajovou lžičkou medu.

Bylinková lázeň

Deset gramů lipového květu, heřmánku, máty peprné, rozmarýnu, fenyklu, lučních květů, levandule a šalvěje zalij horkou vodou a nech hodinu odstát. Potom tekutinu přeceď a nalij do koupelové vody.
Pokud tě zajímá i osobní život této svobodomyslné císařovny, přečti si:
Tajemství císařovniny krásy, Jutta Wellmannová
Naše milá Sisi, Gabriele Praschl - Bichlerová
Nebo si udělej výlet do Vídně, a navštiv Hofburg, kde je obsáhlé Sisi muzeum. Uvidíš tam například pokoj císařovny s jejím cvičebním náčiním. Honosné šaty včetně svatebních a osobní věci, které se dochovaly.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama